Українські програмісти отримують найменшу зарплату в Європі – трохи більше $28 тисяч

У минулому 2020 році Україна наростила експорт ІТ-послуг до рекордних 5 млрд доларів. Про це повідомляє портал «Курс України» з посиланням на дані Національного банку України.

Таких результатів вдалося досягти IT-сфері, не дивлячись на те, що експортний сегмент в економіці країни показав скорочення у 2020 році – на 4,6%. Але при цьому експорт ІТ-індустрії збільшився на 853 млн американських доларів. А це більш ніж на 20% за рік.

Експерти відзначають, що українські інформаційні технології постійно показують ріст у ціні та роблять це навіть в умовах обмежень через карантин, які болісно вдарили по майже всіх сферах економіки. Для порівняння, сума експорту пропозицій у IT-сфері з 2016 по 2020 рік дорівнювала 16 млрд доларів США.

Однак при цьому IT-сфера невдовзі може зіткнутися з проблемою нестачі фахівців, оскільки українські вищі навчальні заклади не можуть задовольнити потреби ринку. Тому однією з умов для нарощування Україною експорту в цьому сегменті має стати збільшення кількості ІТ-спеціалістів на ринку праці.

«Для довгострокового зростання експорту цифрових послуг необхідно сконцентруватися на питанні людського фактору. Його слід вирішувати як через освіту і підготовку нових фахівців, так і через залучення у цю сферу іноземних фахівців, і створення для них найбільш комфортних умов життя та праці», – заявив глава сектора ІСТ Офісу ефективного регулювання Ігор Самоходський.

До речі, експерти порталу Electronics Weekly підрахували скільки отримують програмісти в Європі. Так, найбільші зарплати отримують «айтішники» у Великобританії, а от зарплати українських фахівців виявилися одними з найменших.

Середня зарплата британських розробників становить 64 315 доларів, на другому місці Нідерланди – 64 045 доларів. У трійку лідерів за рівнем зарплати програмістів входить Німеччина, там IT-фахівець отримує у середньому 58 503 американських долари.

Їх колеги з України можуть розраховувати на середню зарплату в розмірі 28 184 долари.

Нагадаємо, до 2024 року українські вузи будуть готувати на 23% більше IT-фахівців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *