У Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України розповіли, коли країна буде готова відмовитися від використання вугілля. Про це повідомляє заступник міністра енергетики в рамках презентації спільного дослідження Інституту Горшеніна та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Відзначимо, що мова йде про дослідження “Екологічні аспекти енергетики”.

У своєму виступі чиновник поставив риторичне питання про те, чи готові самі українці до такого переходу? Адже нові екологічні заходи передбачають додаткові витрати.

“Велика кількість людей усвідомлює, що якісне майбутнє не може бути дешевим, це дуже радуює. Тому що всі зміни в економіці й екологічні заходи, які планує уряд, досить цінні“, – зазначив він.

Іншими словами, поки що відмова від вугілля обіцяє українцям підвищення цін на електроенергію. Однак, імовірно, до 2050 року Україна все-таки відмовиться від його використання.

Нагадаємо, що виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко виступає за якнайшвидшу відмову від виробництва енергії з вугілля, але вважає це можливим за умови розвитку систем накопичення енергії (СНЕ).

За словами чиновника, час для екомодернізації теплової генерації України упущено, і наші станції знаходяться в набагато гіршому стані, ніж європейські.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *