Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без винятків для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко у Facebook.

При цьому, міністр розкритикував ідею обмеження експорту соняшнику.

«Заборона експорту соняшнику є протиправною мірою, тому що згідно чинного законодавства підставою для її введення є порушення ринкової рівноваги. Однак, дефіциту соняшнику в Україні немає! При цьому, заборона експорту створює передумови для узгоджених антиконкурентних дій — монопольної змови, з якими держава якраз має боротися», — підкреслив Лещенко.

За його словами, відповідальна державна політика в цьому випадку — це системні заходи щодо зниження цін на всі соціально значущі продукти харчування, які входять в продуктовий кошик українського споживача. Міністр каже, що в усьому світі і, перш за все, в ЄС цього досягають введенням зниженої ставки ПДВ для таких продуктів.

«Наша пропозиція — встановити ставку 14% ПДВ на всі види с/г продукції без будь-яких винятків», — додав він.

Також голова Мінагрополітики прокоментував ініціативу збільшити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників.

«Посилення оподаткування тих, хто і так платить, і відсутність політики детінізації заганяє сумлінних фермерів у „тінь“, а бюджет отримає від’ємну динаміку у довгостроковій перспективі. Необхідно виводити землю із „тіні“, шляхом встановлення мінімального податкового зобов’язання з гектара», — зазначив міністр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *