Німеччина і Україна узгодили перший пілотний проект з виробництва водневого палива.Учасником проекту з німецької сторони виступає компанія Siemens, з української – ДТЕК.

Про це пише німецької видання Handelsblatt з посиланням на джерела в урядових колах, повідомляє Ліга.Бізнес.

Зазначається, що в рамках проекту на Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча буде встановлено електролізер, потужністю 8,5 МВт. Вартість обладнання – 25 млн євро. Згенерована енергія буде використовуватися для виробництва сталі з низькими викидами СО2.

На думку Hanledsblatt, Україна стане ключовим партнером Євросоюзу в реалізації програми Green Deal. Передбачається, що Україна в середньостроковій перспективі буде експортувати в ЄС 7,5 ГВт «зеленого» водню, що становить 20% від плану водневої генерації Євросоюзу до 2030 року (40 ГВт).

У лютому Handelsblatt писала, що в рамках німецько-американських переговорів по Північному потоку-2 США хочуть передбачити механізм різкого припинення поставок газу в разі зупинки транзиту газу через українську газотранспортну систему. Цей механізм повинен бути передбачений окремим договором. Як варіант гарантій Україні Німеччина повинна інвестувати в українську ГТС для транспортування водню.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *