Обсяги експортно-імпортних операцій на пшеницю в світі у 2021 році перевищать 195 млн тонн. Україна, за оцінками експертів, перебуватиме на шостій сходинці експортерів пшениці.

Про це у статті для журналу The Ukrainian Farmer розповів експерт-дорадник, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління і адміністрування Сумського національного аграрного університету Олексій Маслак.

За його даними, за останні п’ять років світове споживання пшениці підвищилося майже на 5% і нинішнього зернового сезону досягло 776 млн тонн.

Незважаючи на зростання споживання зерна, його світові кінцеві запаси збільшаться. На кінець нового сезону вони очікуються в обсязі 301 млн тонн, що майже на рівні минулого року.

Світова торгівля стане активнішою. Обсяги експортно-імпортних операцій на пшеницю перевищать 195 млн тонн.

«Основними покупцями на світовому ринку лишаться Єгипет, Індонезія, Алжир, Бангладеш, Бразилія, країни ЄС-27 та Туреччина, перелік яких нинішнього сезону доповнив Китай. Головними експортерами цього зерна зостануться Росія, Канада та країни Євросоюзу», – зазначив Олексій Маслак.

Науковець уточнив, що цього сезону Росія планує продати на зовнішніх ринках 39 млн тонн пшениці, що становитиме майже 20% світової торгівлі; країни ЄС-27, США та Канада — по 27 млн тонн, або 14% загального експорту.

«Україна, за оцінками експертів, перебуватиме на шостій сходинці експортерів пшениці з очікуваним обсягами зовнішніх продажів цього зерна 17,5 млн тонн», – підсумував Олексій Маслак.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *