Сьогодні у регіонах України, і Миколаївська область не виключення, спостерігається занепад розвитку підприємництва. Це відбувається у першу чергу через формальне виконання законодавства, супротив проведенню реформ місцевими адміністративними апаратами та відсутністю контролю за реалізацією державної політики у сфері розвитку підприємництва навіть з боку громади.

Проте Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» надає права громадянам безпосередньо приймати участь у місцевому самоврядуванні на відповідних територіях. Їх свідомий вибір претендентів на владні посади, а також активна участь у місцевому управлінні – запорука ефективного соціально-економічного розвитку, невідємною частиною якого є сприятливий бізнес-клімат та інфраструктура підтримки підприємництва. Тому представники бізнесу та об’єднання підприємців вирішили діяти! Наприкінці серпня стартувала адвокасі-кампанія з визначення та включення пріоритетів Миколаївського бізнесу у передвиборчі програми кандидатів місцевих виборів 2020. Адвокасі кампанія була розділена на два етапи: у період виборчих компаній та після обрання кандидатів до місцевих органів влади. Перший етап адвокасі-компанії активно триває і ми готові поділитися наявними результатами! В рамках прес-конференції «Пріоритети миколаївського бізнесу. Місцеві вибори 2020» малий та середній бізнес Миколаївщини представив коаліцію малого та середнього бізнесу.

12 інституцій підтримки підприємництва Миколаївщини об’єдналися з метою напрацювання колективних вимог бізнес-спільноти до майбутньої місцевої влади.Наступним етапом стало визначення пріоритетних вимог Миколаївського бізнесу до місцевої влади, в рамках галузевих онлайн-зустрічей «Пріоритети миколаївського бізнесу. Місцеві вибори 2020», участь у яких брали представники малого та середнього бізнесу Миколаєва та члени створеної коаліції. Підґрунтям зустрічей було проведене масштабне опитування підприємців з визначення їх проблем і вимог до влади.

Загалом, за результатами першої та другої зустрічей були сформовані такі найбільш пріоритетні вимоги від бізнесу м. Миколаєва:

1. Забезпечення ефективних інструментів участі бізнесу та громади.

2. Покращення інфраструктури міста (дороги, комунікації, в тому числі й цифровізація системи оплати проїзду у всіх транспортних засобах міста).

3. Автоматизація отримання адміністративних послуг та забезпечення електронної системи документообігу.

4. Формування комплексної програми підтримки підприємництва в Миколаєві.5. Проведення дослідження пріоритетних галузей розвитку мікро-, малого та середнього підприємництва для розвитку Миколаєва.

І це лише початок! В рамках першого етапу вже найближчим часом відбудеться проведення зустрічей та підписання меморандумів з кандидатами, що готові підтримати підприємництво у м. Миколаєві і реалізувати наданий малим та середнім бізнесом пакет пріоритетів та реформ. Слідкуйте за новинами, приймайте участь у заходах адвокасі-компанії, щоб вимоги Вашого бізнесу були почуті!

Адвокасі-кампанія впроваджується за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *