Основна мета Громадської організації — об’єднання активної частини суспільства для участі в управлінні містом, прийнятті управлінських рішень місцевої влади для поліпшення якості життя городян і комфорту проживання в місті.

Цілі та напрямки їх досягнення:

 • Покращення соціально — економічного стану міста та якості життя громадян:
 • створення умов для розвитку економіки міста та підприємництва городян для поліпшення якості життя;
 • наповнення дохідної частини бюджету;
 • зміна порядку формування, розподілу та витрачання бюджету міста.
 • Виявлення основних проблем міста і визначення пріоритетних в їх вирішенні:
 • проведення громадських опитувань;
 • утворення спільних з органами місцевого самоврядування консультативно-дорадчих та експертних органів, рад, комісій, груп для забезпечення врахування громадської думки у формуванні та реалізації місцевої політики.
 • Визначення стратегії розвитку Миколаєва на майбутні 5 років:
 • участь в розробленні та обговоренні стратегії соціально — економічного розвитку міста Миколаєва;
 • внесення змін до Статуту територіальної громади міста Миколаєва у зв’язку з процесами децентралізації;
 • захист і лобіювання малого і середнього бізнесу в питаннях розвитку і створення робочих місць;
 • діджиталізація управління містом та надання адміністративних послуг.
 • Створення ефективної системи управління містом:
 • створення в громаді механізму прямої демократії в питаннях розвитку та управління містом;
 • забезпечення системи управління, згідно якої містяни визначають пріоритети в плануванні та фінансуванні міських проектів, програм;
 • внесення пропозицій до органів місцевого самоврядування задля сприяння вирішенню проблем громадян та юридичних осіб;
 • організація контролю за органами місцевого самоврядування щодо запобігання корупційним діям.
 • Сприяння захисту городян:
 • аналіз діючих місцевих нормативно — правових актів, програм з питань безпеки та участь в розробленні та обговоренні проектів документів;
 • відпрацювання питання щодо можливості створення муніципальної варти;
 • корегування та реалізація Міської цільової програми розвитку інформаційно-комунікативної сфери міста Миколаєва на 2020-2023 роки.
 • Розвиток культури проживання і відповідальності за рідне місто:
 • аналіз діючих місцевих нормативно — правових актів з питань санітарних норм, їх виконання та участь в розробленні, обговоренні проектів змін до рішень місцевої ради.

РозУМ — хто ми та чого прагнемо

Насамперед, ми – миколаївці, які щиро люблять своє місто та не хочуть миритися з ярликами, що навішують на нього ззовні та зсередини.

Ми не «Нарколаїв», не «Биколаїв», не «Будкоград» та не депресивний бандитський регіон. Так, саме МИ. Бо, в кінцевому підсумку, будь-яка країна, місто, селище – це не стільки вулиці та архітектурні пам’ятки, а люди, які створюють славу своєї малої батьківщини або прирікають її на безслав’я. 

Чи подобається нам те, що відбувається з нашим рідним містом?

Категорично ні!

Чи згодні ми миритися з таким станом речей і далі, або виїжджати звідси туди, де, як кажуть, трава зеленіша та небо голубіше?

Ні в якому разі. Адже Миколаїв – наш дім і саме ми, кожен з нас, відповідальний за те, що та як у цьому домі відбувається.

Ми повірили солодким обіцянкам та обрали поганих домоправителів, які на додаток до своїх воровітості та некомпетентності втратили ще й рештки адекватності та почали вважати себе господарями – і міста, і тих, хто взяв їх на роботу?

Що ж, значить, прийшов час робити генеральне прибирання.

Де взяти інших – чесних, патріотичних, компетентних, відповідальних?

Озирніться навкруги – невже серед ваших друзів та знайомих немає таких?

Чому ж ми усі по один бік бар’єру, а ті, хто вирішує наші долі – по інший?

Чому вони можуть собі дозволити не чути нас, і при цьому окопалися у тих своїх кріслах та сесійних залах, здається, навічно?

Відповідь проста: ми самі погодились на те, щоб нашу долю вирішував хтось інший. Ми погодились делегувати наші повноваження по управлінню містом або тим, хто зраджує нашу довіру, ледве отримавши омріяний мандат, або взагалі є нікому невідомим зайдою – але під партійним прапором «правильного» кольору. Кольори змінюються, а ситуація остається тією ж, що 5, 10, 25 років тому.

Отже, ми – ті миколаївці, які не хочуть залежати від чужих прапорів чи партійних вказівок з Києва. Ми – плоть від плоті наших земляків. Нам потрібна тільки ваша довіра. Довіра, що ґрунтується на реальних справах кожного з нас. І підзвітними ми маємо бути не далеким київським політиканам, а своїм землякам. Виконувати не рішення партійних з’їздів, а доручення своїх земляків.

Саме тому ми створили громадське об’єднання «Розумне управління містом» («РозУМ»). Нашим з вами містом. Саме тому ми закликаємо до нього усіх, хто небайдужий до того, якими дорогами ми їздимо, яким повітрям дихаємо, яку воду п’ємо. До того, в якому середовищі жити нам та нашим дітям. До того, як та на що використовуються наші гроші.

Ми хочемо всі разом – разом з вами – створити систему ефективного управління Миколаєвом. Залучити до цього кожного, хто має відповідні знання, навички та енергію для того, щоб розробляти плани та документи, що регулюють життя нашого міста та брати на себе відповідальність за їх реалізацію. «РозУМ» — відкритий для кожного, хто хоче, щоб саме ми, городяни, як це і водиться у великій родині, планували свій бюджет та мудро ним розпоряджалися. Ми закликаємо усіх, хто любить Миколаїв та вірить у його майбутнє, стати вагомою, невід’ємною часткою нашого колективного «РозУМу».

Ми потрібні нашому місту. Наше місто потрібно нам. (РозУМні тези)

1. ГО «РозУМ» — не просто громадська організація. Це – об’єднання професіоналів-однодумців, впевнених, що у Миколаєва є все необхідне, щоб стати найкращим містом в Україні: працьовиті та креативні люди, славетна історія, географічне положення. Єдине, чого нам усім бракує – це відповідальне та ефективне управління. Тому ми – фахівці кожен у своїй сфері об’єдналися навколо ідеї дати нашому місту прозорий та надійний алгоритм прийняття рішень на благо громади. Рішень, які будуть чесно та ретельно виконуватися, а якість цієї роботи контролюватиметься, насамперед, самою громадою. Тією громадою, яка наймає менеджерів – депутатів місцевих рад та співробітників виконавчих органів – для збереження і примноження нашого спільного добробуту.

2. Ми добре розуміємо, що можливості громадських організацій можуть виглядати обмеженими на тлі перспектив, що можуть запропонувати партії. Насамперед, це стосується участі у виборах. Алеми глибоко впевнені, що саме розвинуті інститути громадянського суспільства можуть та зобов’язані контролювати будь-яку владу, слугуючи надійним антидотом проти одвічної хвороби будь-якого політика: віри у власну непогрішимість та підзвітність не народу, що делегує йому тимчасові повноваження, а лише партійному керівництву. Саме зріле громадянське суспільство є запорукою демократії. Саме свідомість громади в цілому і кожного її члена окремо є запобіжником проти перетворення партій та політиків у касту недоторканих вершителів наших доль. Тому своєю головною задачею ми бачимо створення переконливих прикладів того, як насправді треба вирішувати нагальні проблеми миколаївців.

3. Ми не відкидаємо такого розвитку подій, який, можливо, з часом призведе до перетворення нашої організації у партію. Але це станеться лише у тому випадку, якщо ми побачимо, що, по-перше, ми не тільки маємо добрі наміри щодо реформування системи управління містом, а й здатні втілити наші ідеї у життя, а по-друге – і це головне – якщо побачимо справжню довіру громадян до нашої команди. Адже реальна вартість будь-яких обіцянок та планів перевіряється лише справами. Ось на таких нагальних справах ми й маємо намір зосередитися.

4. У структурі ГО «РозУМ» ми маємо декілька груп, кожна з яких відповідає за найважливіші для будь-якої громади напрямки: інфраструктуру, медицину, освіту, земельні питання, місцеві податки, безпеку, оптимізацію управлінських процесів тощо. Кожна така група складається з людей, що мають відповідну освіту, досвід роботи саме у цій галузі та реальні, визнані суспільством та професійним середовищем, особисті успіхі у своїй справі. Вже сьогодні ми розробляємо такі важливі документи, як Статут міста, проекти рішень міськради, що унеможливлять кулуарні рішення щодо відводу будь-яких земельних ділянок у місті та дозволять збільшити надходження до бюджету на сотні мільйонів гривень. Це не «повітряні замки» — це узагальнений досвід успішних громад, в тому числі, наших сусідів – Одеси та Херсону. Міст, де такі алгоритми працюють, усуваючи підстави для корупції та збагачуючи громаду, а не окремих депутатів та чиновників, що «сидять на дозволах».

5. Ми глибоко впевнені, що політиці не має бути місця у міській чи обласній раді. Ми всі є свідками, як саме політичні, міжпартійні чвари та підкилимні інтриги стають на заваді консолідованим рішенням на благо громади. Тому ми впевнено заявляємо: якщо мова йде про політичні інструменти обстоювання інтересів громади перед Урядом (наприклад, у питанні коштів, що мають залишатись на місцях внаслідок децентралізації) – так, ми готові до найрішучіших дій. Але це, радше виключення. Підкреслюємо: у місцевих радах не може бути жодних політичних гасел чи інтересів. Адже єдиним інтересом для будь-якого депутата має бути добробут міста та містян.

6. Саме тому, що ми вбачаємо коріння сьогоднішнього безладу у міському господарстві у нескінченних партійних перетягуваннях канату (причому і правила цих «змагань» здебільшого визначаються у Києві, й «суддями» є партійні лідери), ГО «РозУМ» не є партійною структурою. Ми не маємо керівництва за межами Миколаєва і не орієнтовані на єдиного лідера. Усі рішення в нашій громадській організації приймаються колегіально, а керівництво є виборним та колективним.

7. ГО «РозУМ» є неприбутковою організацією, не фінансується олігархами, фінансово-промисловими групами або великим бізнесом. Джерелом доходу ГО є членські внески та благодійна допомога партнерів – представників малого та середнього бізнесу.

8. Основу діяльності ГО «РозУМ» складає ретельна професійна робота над комплексними рішеннями найбільш нагальних для Миколаєва проблем. Список напрямків, за якими працюють наші фахівці доволі довгий. Це і оптимізація інфраструктури та логістичних схем міста з метою збереження міських доріг від руйнівної дії транзитних вантажівок, і лобіювання інтересів Миколаєва в питанні передачі в концесію порту «Ольвія» (ось де вона, та сама політика!), і створення єдиних прозорих правил для усіх без виключення підприємців, і активна участь в обговоренні генплану Миколаєва, і розробка статуту нашого міста, в пропозиції по організації річкових пасажирських перевезень, і введення в дію джерел поповнення бюджету, якими на сьогоднішній день (переважно свідомо) нехтують депутати, тощо. Одним словом, наше кредо: реальні справи, а не розмови про проблеми, які має вирішувати хтось інший.

9. Наша організація відкрита для будь-якого миколаївця, небайдужого до долі свого міста і готового працювати разом з нами заради його розквіту.
«РозУМ» — відкритий для кожного, хто хоче, щоб саме ми, городяни, як це і водиться у великій родині, планували свій бюджет та мудро ним розпоряджалися. Ми закликаємо усіх, хто любить Миколаїв та вірить у його майбутнє, стати вагомою, невід’ємною часткою нашого колективного РозУМу.

10. Однією з ключових хиб українського політикуму була та лишається практика, при якій розраховувати на будь-який соціальний ліфт може лише людина, що працює у якійсь з партій, а ще краще – є її спонсором. Таким чином на перший план виходить не прагнення служити своїй громаді, не ефективність реалізованих ініціатив, не професіоналізм, не популярність серед земляків, а, насамперед, лояльність (принаймні публічно декларована) до партійного керівництва. ГО «РозУМ» має намір зруйнувати цю традицію. Спільна праця на благо миколаївської громади є нашим засадничим принципом. Саме тому ми закликаємо до нашої громадської організації усіх, хто бачить у собі потенціал для такої роботи. Спільними зусиллями ми зробимо все можливе, щоб саме такі люди – справжні патріоти та професіонали – очолювали Миколаїв та працювали на його розвиток.

11. В сучасних економіко-політичних умовах середній та дрібний бізнес є запорукою добробуту більшої частини міської громади. Саме з такого підприємництва виростає середній клас. Чим потужнішим він є, чим прозорішими та сприятливішими є умови для утворення нового та розвитку вже існуючого бізнесу, тим заможнішими та незалежнішими є громадяни. Тим впевненіше вони можуть дивитися у майбутнє. Тому всебічна підтримка підприємництва, вжиття усіх необхідних заходів для спрощення його існування в Миколаєві є однією з основних програмних цілей діяльності ГО «РозУМ».

12. Ми глибоко переконані, що саме малий та середній бізнес здатні у найкоротший термін радикально змінити на краще вигляд нашого міста. За доказами далеко ходити не треба: достатньо подивитись на те, як виглядають Львів, Ужгород, Вінниця, Одеса, щоб зрозуміти: там, де у місцевої влади є цілісне бачення того, як має виглядати їх місто, а у руки підприємців не зв’язані численними заборонами, обмеженнями та місцевими інструкціями, які дуже часто прямо суперечать українським законам. ГО «РозУМ» ставить перед собою ціль максимально скоротити перелік місцевих рішень та інструкцій, які свідомо роблять підприємців залежними від чиновників, що вирішують, кому надати дозвіл, а кому виписати заборону. Правила ведення бізнесу в Миколаєві мають бути максимально прозорими та однаковими для усіх, а діяльність місцевих органів влади повинна бути спрямована на всіляку підтримку підприємницької ініціативи, що спрямована на розвиток нашої громади.

13. Максимальна цифровізація («діджиталізація») документообігу в органах місцевої влади перебуває у фокусі постійної уваги ГО «РозУМ». Перехід на максимально прозору систему подання різноманітних заяв та отримання відповідних відповідей та довідок дозволить на порядки скоротити час, що витрачають городяни на «ходження по муках», на яке перетворюється практичне кожне відвідання чисельних підрозділів міськвиконкому. Крім того виключення «людського фактору» з процесу взаємодії містян з органами місцевої влади, які, по суті, є не більше ніж сервісними структурами, що утримуються на наші гроші і їх діяльність не має іншого призначення, аніж спрощувати для нас, миколаївців, рутинні процедури. Тому вже сьогодні ГО «РозУМ» займається оптимізацією Центру надання адміністративних послуг та впровадження в ньому найкращих практик, які вже добре зарекомендували себе в інших містах.

Ми потрібні нашому місту. Наше місто потрібно нам.

ОО «РозУМ» о поддержке предпринимательской среды города Николаева.

Нашему городу необходима Программа содействия развитию малого и среднего бизнеса, особенно в условиях действующего карантина в связи с эпидемий COVID-19.

Решениями Николаевского горсовета от 23.01.2015 № 45/13 и № 28/8 от 16.11.2017г. были приняты Программы  развития малого и среднего предпринимательства в городе соответственно на 2015-2016г.г. и на 2017-2018 г.г. Срок их действия истек. Сегодня такой программы у городской власти нет.

Напомним, что малый и средний бизнес (МСБ) Николаева представляет  более 6 тысяч предприятий частной формы собственности;  более 24 тысяч физических лиц-предпринимателей. МСБ создал и обеспечивает работой более 60% рабочих мест, а это трудоустройство около 130 тысяч горожан. В итоге налог на доходы физических лиц стал одним из главных источников наполнения бюджета и главным источником покупательской способности населения.

Играя такую важную роль в жизни  города, предпринимательская среда  не имеет должного отношения местных органов самоуправления к решению вопросов в сфере предпринимательства. Предприниматели постоянно сталкиваются с преградами, полным равнодушием или бездеятельностью чиновников и определенной части депутатов горсовета. Представители бизнеса, не имея ни моральной, ни организационной, ни законодательной поддержки, на свой страх и риск продолжают деятельность, будучи ограниченными в возможности увеличения своих экономических результатов, что  сказывается  на наполнении бюджета города.

ОО «РозУМ», основой которой являются представители малого бизнеса, хорошо знает проблемы предпринимателей и понимает, что необходимо сделать для создания благоприятных условий для ведения бизнеса.

Это, в частности:

  —  разработка и принятие Программы содействия развитию малого и среднего бизнеса в г. Николаеве;

  — введение в структуру исполкома горсовета заместителя городского головы по предпринимательству и создание департамента, которые будут отвечать за реализацию Программы развития местного предпринимательства;

  —  поддержка городской властью малого и среднего бизнеса в вопросах получения технических условий на подключение объектов недвижимости к инженерным коммуникациям;

  — упрощение процедуры получения градостроительных условий и ограничений для строительства новых и реконструкции существующих объектов недвижимости;

  —  контроль по соблюдению законодательно установленных сроков при решении вопросов в сфере архитектурно-земельных отношений, а при их  нарушении привлечение виновных к административной ответственности;

 — стимулирование николаевских предпринимателей к выполнению коммунальных заказов за бюджетные средства через публичные закупки (тендеры);

создание стимулов и условий для привлечения малого и среднего бизнеса к участию в реализации программ социально-экономического развития города;

— внедрение в практику органов местного самоуправления запросов на социальные услуги, которые реализовывали бы  местные предприниматели за счет частных инвестиций;

— разработка и утверждение Положения, согласно которому предприятия общественного питания, размещённые на первых этажах объектов недвижимости города, будут иметь преимущественно право на отвод земельных участков для размещения прилегающих посадочных мест для обслуживания посетителей; 

 —  разработка и утверждение положения об организации беспрепятственной доставки продукции к объектам торговли, размещённыем в городе;

—  усовершенствование работы ЦПАУ путем диджитализации в сфере оказания услуг населению и предпринимательским структурам.

На данный период ОО «РозУМ» приступила к реализации задач, направленных на  лоббирование интересов малого и среднего бизнеса в Николаеве.

Среди них:

 1. Секретарю Николаевского горсовета направлено обращение по нерассмотрению депутатами на сессиях  вопросов в сфере архитектурно-земельных отношений.
 2. Организованы мероприятия по принятию нового Устава территориальной общины г. Николаева, в котором отражена роль малого и среднего бизнеса в жизни города, и необходимость его поддержки.
 3. Проведены мероприятия и даны предложения городской власти по диджитализации работы ЦПАУ.
 4. Организованы мероприятия по привлечению предпринимательских структур города в ОО «РозУМ», с целью концентрации активной и деловой части горожан для изменения правил управления и развития городом, получения МСБ возможности влиять на события, а также направить своих представителей в органы местного самоуправления.

     Работа общественной организации в этом направлении продолжается.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *