ПРО ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ

Місто Миколаїв за свою 230-річну історію багато чого пережило.

У минулому залишилося місто як головна база Чорноморського флоту, центр кораблебудування. Сьогодні Миколаїв переживає не найкращі часи, і багато хто називає його «депресивним» і «бандитським».

Але, насправді, все зводиться до системи управління містом, його ресурсами і можливостями.

Той, хто на власному досвіді пізнав нинішню систему управління, задумався над питанням – наскільки реально змінити її на краще і як це зробити?

25 вересня 2019 року 15 безпартійних городян з активною життєвою позицією, об’єднаних любов’ю до рідного міста і прагненням до підвищення комфорту проживання в ньому, провели установчі збори, на яких прийняли рішення створити громадську організацію, давши їй назву «Розумне управління містом» («РозУМ») . 17.10.19 ГО «РозУМ» була зареєстрована.

Наявність статусу юридичної особи розширило спектр інструментів для акумуляції ресурсів і їх раціонального використання в досягненні спільної мети.

Це рішення пов’язане з бажанням ініціативних жителів Миколаєва поліпшити стан міста і соціально-економічне становище городян.

Основна ідея створення: «Миколаїв – НАШ дім, і саме НАМ вирішувати його долю за допомогою розумного управління!».

Ініціатори громадської організації розуміють, що місто – це живий організм, який розвивається. Але для нормального розвитку потрібне визначення чітких і зрозумілих цілей, завдань, а також згуртованість і активна участь більшості громади в їх реалізації. І саме громадська організація – це можливість для об’єднання городян із загальною метою і інтересами. Сьогодні для мешканців Миколаєва недозволеною розкішшю є байдуже спостерігання за прийняттям міською владою в особі депутатського корпусу і чиновників місцевого самоврядування не завжди зрозумілих, а нерідко і неефективних рішень.

Якщо громадянське суспільство ще не навчилося або не готове розпоряджатися своїм конституційним правом вибору, коли в силу такого вибору у владу приходять неефективні для міста особи; якщо не існує дієвого механізму впливу членів громади на прийняття життєво важливих управлінських рішень, то активним і цілеспрямованим городянам необхідно об’єднатися для кардинальної зміни системи управління містом.

Прийшов час привести в органи міської влади кращих, гідних, відданих інтересам городян, з чистим авторитетом і високими моральними якостями професіоналів, які прагнуть до позитивних змін і знають, як цього досягти.

Відповідно до Статуту, ГО «РозУМ» своєю основною метою визначила формування команди ініціативних жителів міста для підготовки та реалізації на практиці ефективних заходів щодо вдосконалення системи управління містом Миколаєвом і вирішення проблем, які мають місце в сучасних умовах.

«РозУМ» повинен стати інструментом, який дозволить жителям Миколаєва брати безпосередню участь в управлінні містом. 28 жовтня ряди ГО поповнили понад 40 миколаївців. «РозУМ» розраховує за рахунок активної громадської роботи збільшити чисельність своїх рядів, що дозволить суттєво посилити можливості організації в реалізації поставлених завдань. На сьогодні в команді «РозУМ» близько 100 чоловік. При цьому вона залишається відкритою для городян, які підтримують основні цілі і готові свою ініціативу направити для реалізації перспективних завдань.