У 2021 р стартує масштабний проєкт розвитку меліорації в південних регіонах України. Про це 11 березня на своїй сторінці в мережі Facebook написав міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко.

«У цьому році ми починаємо масштабний проект зрошення і меліорації на півдні України. Він знаходиться в числі пріоритетів Мінагрополітики на 2021 р поряд з земельною реформою. І нам важливо сьогодні почути думку вчених, вивчити ключову проблематику і міністерство повинно бути в основі даного процесу», – заявив міністр в ході презентації дослідження «Водний дефіцит в Україні.

У числі основних викликів у цій сфері, які потребують сьогодні комплексного вирішення, Р.Лещенко назвав, зокрема, глобальними кліматичними змінами, які вже сприяють зниженню сільгоспвиробництва. Так, критична ситуація склалася в Одеській області (район Бессарабії), де вже третій рік через посуху аграрії втрачають урожай і йде процес банкрутства сільгосппідприємств.

Крім того, на думку міністра, вимагає рішення проблема «відсутність інвестицій в інфраструктуру і занепад водних господарств України».

«Ще одне питання – облік водокористування. Застаріле і неенергоефективне обладнання насосних станцій призводить до великих втрат електроенергії, що створює умови для тінізації ринку і можливостей для несумлінних суб’єктів господарювання та водопостачальників», – резюмував голова Мінагрополітики.

Інфоіндустрія

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *