Напередодні січневого локдауну найбільш популярними серед робітничих професій виявилися водії, продавці та вантажники. При цьому перших не тільки частіше шукають, але й готові платити вище, ніж іншим, — у середньому 19 000 грн.

Про це свідчить аналітика ринку від експертів порталу Olx.

Професія водія була найбільш популярною й у період березневого локдауну в 2020 році. З того часу заробітна плата зросла на тисячу гривень.

На другому місці у рейтингу фахівців, які потрібні найбільше під час локдауну в січні 2021-го і березні 2020-го, опинилися продавці. Порівнюючи зарплати, у цей карантин їм стали пропонувати 9 500 грн, що також на 1 000 грн більше, ніж торік. На відміну від першого локдауну, коли активно шукали кухарів, у цей раз на третьому місці опинилися вантажники із середнім заробітком 10 250 грн на місяць.

Де найбільше потрібні працівники? 

За місяць до січневого локдауну роботодавці розмістили найбільше пропозицій не лише у торговельній і транспортній галузях. З початку грудня вони активно розміщували вакансії ще і для студентів, а також тих, хто починає свій кар’єрний шлях — майже 1 тис. нових оголошень за місяць. Попри обмеження, працівників намагалися знайти в барно-ресторанній сфері та у сфері сервісу й побуту.

Цікаво, що напередодні другого локдауну на 60% частіше стали шукати кур’єрів. Крім того, що виріс попит через популярність доставки, кандидатам ще й стали пропонувати в середньому на 2 500 грн більше.

А яку роботу шукають кандидати? 

Напередодні січневого локдауну найактивніше відгукувалися на вакансії з агросфер: у середньому на одне оголошення з 11 грудня до 11 січня відгукувалися 10 осіб. При цьому в сільському господарстві шукали найменше фахівців серед інших робочих сфер. Друга активна група кандидатів — студенти — з показником 9,7 особи на оголошення. На третьому місці – будівельники (8 осіб на вакансію).

Під час першого локдауну ситуація була дещо іншою. Найбільш зацікавленими в роботі були студенти і ті, хто на початку свого кар’єрного шляху. Далі – ті, хто цікавився сферою будівництва, і тільки потім представники агросфери — 8 осіб на оголошення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *