10 березня Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до Положення про інститут первинних дилерів».

Проектом документу, який розробив Мінфін, пропонувалося встановити, що первинними дилерами на ринку державних цінних паперів зможуть бути не лише банки, але й інші фінансові установи, які відповідають встановленим до них вимогам.

Також документом було передбачено, що первинними дилерами можуть бути фінансові установи, які мають ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — діяльності з торгівлі цінними паперами (дилерської та брокерської діяльності) та ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності депозитарної установи або відкритий сегрегований рахунок у межах рахунків у цінних паперах депозитарних установи, відкритих у системі депозитарного обліку депозитарію НБУ.

При цьому пропонувалося виключити підпункт про вимогу щодо сплаченого статутного капіталу в еквіваленті не менше 10 млн євро.

Разом з тим, уточнювалася вимога до первинних дилерів, що загальний обсяг торгівлі облігаціями протягом останнього року має становити не менше 1 млрд грн.

Ще передбачена вимога до первинних дилерів забезпечувати купівлю під час розміщення облігацій не менше 3% загального обсягу їх випуску протягом кожного календарного року.

Крім того, первинні дилери мають виконувати вимоги до маркет-мейкера на ринку облігацій, встановлені НКЦПФР та Мінфіном відповідно до компетенцій.

Коментар Міністерства фінансів: «Розширення кола первинних дилерів дозволить підвищити конкуренцію на первинному ринку ОВДП, сприятиме збільшенню ліквідності та зменшенню вартості запозичень на внутрішньому ринку запозичень для держави. Розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів дозволяє Мінфіну досягти однієї з цілей Середньострокової Стратегії Управління державним боргом, а саме – збільшення частки державного боргу в національній валюті».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *