Завод «Океан» після довгих років занепаду почав активно відроджуватись. Вперше за 8 років на ТОВ «Суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) побудують два судна. Про це повідомив генеральний директор компанії Віктор Трубач у інтерв’ю журналу «Суднобудування та судноремонт»

«20 вересня 2019 року було підписано контракти з голландською судноплавною компанією Eurobulk на будівництво двох суховантажних барж. Довжина кожної — 79 м, ширина 9,6 м, висота борту 3,5 м. Це практично повнокомплектні судна — замовник самостійно встановить тільки деякі системи електрообладнання», — розповів Трубач.

За словами топ-менеджера, закладка барж запланована на листопад, до березня 2020 року ці фірми повинні бути готові. В Нідерланди їх доставлять по маршруту Дунай-Майн-Рейн. Передача замовлень Eurobulk ймовірно відбудеться в Роттердамі у квітні.

Він також повідомив, що завод уклав ще один великий контракт, який передбачає розмірну модернізацію судна класу річка-море по документації, розробленій в одеському Морському Інженерному Бюро.

«Ми виготовимо секцію-трюм з люковим закриттям довжиною понад 20 метрів. На реалізацію замовлення відведено 140 діб. Вставка буде готова в цьому році, саме судно очікуємо у листопаді», — прогнозує Віктор Трубач.

За його словами, «Океан» вже замовив 1200 тонн української суднової сталі у компанії «Метінвест». Близько 300 тонн металу піде на модернізацію, решта – на баржі.

Гендиректор «Океану» нагадав, що власником підприємства поставлено завдання відродити повнокомплектне суднобудування й збільшити кількість працівників зі 600 до 1000 осіб. 

«Сьогодні, володіючи всією повнотою інформації, можу стверджувати – «Океан» дуже класна верф. На найближчі десятиліття, принаймні, вона залишиться №1 в Україні, крім того – має хороші шанси зайняти провідні позиції в Європі. Закладені в минулому столітті можливості заводу дуже істотно доповнили і технологіями, і обладнанням колишні власники: голландці і норвежці. Потенціал підприємства, стараннями персоналу «Океану» відновлений за останні 10 місяців на 80% від максимуму. Вже сьогодні, при чинному колективі, ми готові до повнокомплектного суднобудування», — упевнений Трубач.

Нагадаємо, останнє судно зійшло зі стапелів НСЗ «Океан» в 2011 році. 3 грудня 2018 року в Миколаєві в рамках процедури банкрутства ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» відбулися відкриті торги з продажу цілісного майнового комплексу заводу «Океан».

Кінцевим бенефіціарним власником заводу став миколаївський бізнесмен Микола Капацина.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *