Україна разом з Туреччиною і Єгиптом входить до трійки країн з максимальною присутністю ЄБРР на ринку інвестицій.
Про це в інтерв’ю журналу НВ заявив Алан Пійу, віце-президент ЄБРР.

«Ми не використовуємо підхід на кшталт „ми маємо щороку проінвестувати певну кількість грошей“. Ми орієнтуємося на попит як приватного, так і державного сектору. В Україні реально досягти показника в 1 млрд євро інвестицій нашого банку за рік (але насправді жодних обмежень немає) — саме такої цифри ми хочемо досягти в 2021-му», — сказав він.

Говорячи про сектори економіки, в які інвестує ЄБРР, Пійу зазначив, що банк цікавить сектор інфраструктури.

«Ми, звичайно ж, дивимося на український сектор інфраструктури. Ми сподіваємося залучити до інвестицій у нього приватний сектор. Це дуже важливо, і це вже відбувається в Україні. Також ми хочемо розвивати співробітництво з муніципалітетами — це і переробка відходів, і модернізація районних систем опалення, і електробуси. Такі проекти дуже помітно покращують якість життя мешканців українських міст», — казав Пійу.

Крім того, ЄБРР має намір інвестувати у приватний сектор, включаючи агробізнес, телеком та інформаційно-комунікаційні технології.

«Ми укладаємо партнерство з банками, через які надаємо фінансування малим і середнім підприємствам. Де це можливо, ми робимо акцент на зелених проектах, енергоефективності та підтримці жінок-підприємців», — додав Пійу.

Віце-президент ЄБРР підтвердив, що банк продовжить реалізацію проектів з Укравтодором: завершення ремонту автодороги Київ — Одеса, добудову окружної дороги Львова.

«Ми звертаємо велику увагу на прозорість роботи Укравтодору та його готовність припиняти корупцію. Це було умовою нашої участі у фінансуванні ремонту та будівництва доріг, в якому також бере участь Європейський інвестиційний банк», — підкреслив Пійу.

«Крім цього, ми підписали договір з Київським метрополітеном для фінансування закупівлі вагонів метро, які будуть використані на новій лінії в напрямку Виноградаря. Наш наступний спільний проект з київською міською владою — модернізація опалювальних мереж», — додав віце-президент ЄБРР.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *