Український уряд планує створити в територіальних громадах країни креативну економіку. Це передбачено відповідною постановою, що набула чинності 19 березня. Розробка проекту належить Міністерству розвитку громад та територій України.

Поява такого документа була передбачена «Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-27 рр». Його розробили для підвищення конкурентоспроможності українських регіонів.

Постанова передбачає появу в Україні Центрів розвитку креативної економіки, які стануть “магнітами” для інвесторів та розробників стартапів, пояснюють її ініціатори.

Очікується, що центри складатимуться з IT-шкіл, лабораторій стартапів, невеликих виробничих і коворкінгових майданчиків. Центри, окрім комп’ютерних знань, даватимуть знання за іншими напрямками сфери Діджитал.

На створення центрів планують виділити 110 млн гривень держкоштів. Їх спрямують на проекти будівництва чи реконструкції будівель, де розміщуватимуться центри, а також на обладнання для їх функціонування.

Пропозиції щодо розміщення таких центрів формуватимуть місцеві адміністрації. Остаточне рішення – за Міністерством розвитку громад та територій.

Нагадаємо, Міністерство фінансів спрямує на підтримку місцевих бюджетів 142 млрд 400 млн грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *