Упродовж одинадцяти місяців 2020 року український експорт продукції АПК та харчової промисловості склав 20 млрд дол., що на 0,3% або на 62,3 млн дол. менше порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У відомстві зазначили, що позитивним моментом у минулорічних експортних операціях є тенденція до уповільнення темпів зниження зовнішніх продажів.

За результатами вказаного періоду, головними покупцями українських продуктів харчування стали країни ЄС, які придбали цього виду товару на $5,8 млрд, Китай – $3,1 млрд, Індія – $1,3 млрд, Єгипет – $1,3 млрд і Туреччина – $902,9 млн.

Традиційно найбільше за звітний період було експортовано зернових культур, олії та м’ясної продукції. Крім того, збільшилось постачання олії соняшникової, ячменю, пшениці, меду, плодів та горіхів, хлібобулочних та кондитерських виробів тощо.

Нагадаємо, за 10 місяців минулого року товарообіг України склав $82,67 млрд, що на $8млрд або на 9% менше, ніж за відповідний період минулого року.

Один комментарий к “За січень-листопад минулого року Україна продала продуктів харчування на 20 мільярдів доларів”

  • Чому все-таки дорожчає курятина? Як вважають експерти, зокрема й аграрного інформаційного агентства Agravery, подорожчання курятини тісно пов язане зокрема зі збільшенням її експорту до ЄС. За 10 місяців минулого року Україна продала туди 90,5 тисячі тонн м яса птиці, що на 68% більше, ніж за аналогічний період 2017-го. Серед країн ЄС найбільше в України купують м ясо птиці Нідерланди, Словаччина та Німеччина. До того ж і в самих виробників є чимало проблем, зокрема зростання вартості комбікормів та енергоносіїв. Тим часом державні дотації одержують великі гравці на ринку курячого бізнесу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *