Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який впроваджує в Україні найкращі європейські та світові практики щодо посилення захисту прав працівників.

Про це прем’єр Денис Шмигаль повідомляє у cвоєму Telegram-каналі.

За словами глави українського уряду, якщо Верховна Рада підтримає цей законопроєкт:

  • з’явиться можливість укладати колективні трудові договори не лише між юридичною особою та колективом, а також між ФОПом та його працівниками;
  • будь-які зміни в колективних трудових договорах будуть неможливими без ретельного пояснення та ознайомлення всіх працівників, що є конкретною директивою Європейського Союзу;
  • посилюються права робітників у питаннях, які стосуються звільнення;
  • низка положень будуть спрямовані на уникнення дискримінації людей під час прийому на роботу.

Нагадаємо, на початку лютого-2021 Кабмін подав до Верховної Ради проєкт закону, який повинен змусити роботодавців оформляти трудові відносини з найманими працівниками «по-білому». Зокрема, він спрямований на «боротьбу» з таким виглядом працевлаштування, як оформлення найманих працівників фізособами-підприємцями. Тобто ФОПів не можна буде брати на роботу.

Також нагадаємо, 5 серпня президент Володимир Зеленський спростив життя ФОПам і підписав закон № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету і спрощення роботи фізичних осіб – підприємців».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *