Прем’єр-міністр України у ході онлайн-наради обговорив з урядовцями та міжнародними партнерами проєкт Меморандуму щодо створення ринку капіталів в Україні. Про це повідомляє прес-служба КМУ.

Зокрема, Денис Шмигаль нагадав, що під час минулої зустрічі було представлено дорожню карту розвитку ринку капіталу в Україні та досягнуто домовленості про напрацювання проєкту Меморандуму. «Меморандум має задовольнити всіх підписантів. Для мене важливий результат і коректний процес залучення партнерів. Документ має засвідчити наміри сторін, дати нам змогу почати працювати над дорожньою картою та рухатися вперед», – зазначив він.

Зі свого боку Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв відзначив, що текст Меморандуму узгоджений, залишається дискусія щодо одного питання. За його словами, всі конструктивні пропозиції сторін було враховано, і Меморандум практично готовий до підписання. Директор офісу економічного зростання USAID Фархад Гауссі зауважив, що сторони досягли великого прогресу в розробці концепції створення ринку капіталів, і USAID готовий працювати спільно, щоби перетворити її на реальність. Він додав, що процес доопрацювання документа дасть можливість врахувати думку МВФ та інших міжнародних партнерів. Крім того, Фархад Гауссі підкреслив, що USAID на знак прихильності до втілення ідеї в життя дасть розпорядження розпочати процес закупівлі та процес техніко-економічного обґрунтування проєкту, щоби рухатися вперед. Як зазначила старший банкір ЄБРР Ірина Кравченко, документ відображає прагнення всіх учасників ринку про те, що необхідно створити ефективний ринок, який допоможе залучити інвестиції в Україну. Представниця Американської торговельної палати Олена Кошарна підкреслила, що ACC підтримує Меморандум, адже це є унікальною нагодою для створення ринку капіталів в Україні. Вона додала, що вперше бачить проєкт, коли б усі сторони згуртувалися довкола результату. На завершення Денис Шмигаль подякував учасникам наради за їхній внесок та підкреслив, що потрібно якнайшвидше узгодити текст Меморандуму, аби вийти на активну роботу зі створення ринку капіталів в Україні: «Переконаний, з вашою допомогою ми зможемо оперативно вибудувати в Україні якісний фондовий ринок. Це виведе нашу країну в коло розвинених світових держав».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *